Šių metų kovo 19-21 dienomis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vadybininkė Irma Taparauskienė dalyvavo Enterprise Europe Network (EEN) jungtiniame sektorinių grupių Agri-Food ir Sustainability bei Care4Bio susitikime, kuris vyko Vokietijoje, Kelne. 

Trijų dienų EEN renginys buvo gausus pranešimais apie sektorių naujienas, iniciatyvas. Taip pat netrūko patirties ir gerosios praktikos pasidalinimo su kolegomis, diskusijų darbo grupėse, užklausų apsikeitimo ir naujų pažinčių.

Renginio laikas ir vieta buvo pasirinkti neatsitiktinai. Tuo pačiu metu Kelne šurmuliavo ir bene svarbiausia maisto ir gėrimų pramonės įrangos paroda „Anuga FoodTec 2024“. Visi EEN sektorinių grupių dalyviai turėjo išskirtinę galimybę pasižvalgyti parodų salėse, susipažinti su sektoriaus įrangos tendencijomis ir naujovėmis, aplankyti savo šalių įmonių stendus. Tai – viena didžiausių parodų pasaulyje, apimanti visą maisto gamybos spektrą nuo produktų apdirbimo iki pakavimo ir sandėliavimo. Paroda vyksta kas treji metai ir pritraukia gausų dalyvių ir lankytojų būrį iš viso pasaulio.

Parodos „Anuga FoodTec 2024“ metu Enterprise Europe Network partneriai organizavo B2B verslo kontaktų renginį, kuriame dalyvavo virš 200 dalyvių, tame tarpe – įmonės iš Lietuvos. Iš viso įvyko beveik du šimtai asmeninių susitikimų, tad tikimasi, kad bent dalis jų peraugs į bendradarbiavimus.

Agri-Food sektorinė grupė vienija bemaž 100 EEN tinklo specialistų iš 28 šalių. Susitikimai ne tik leidžia sužinoti sektoriaus naujienas bei plečia akiratį, bet ir stiprina ryšius su užsienio kolegomis.  Aktyvaus bendradarbiavimo dėka galime pasiekti abipusio rezultato  – daugiau užmegztų partnerysčių tarp mūsų klientų“, – įspūdžiais po renginio dalinosi EEN Lietuva atstovė Irma Taparauskienė.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys, UAB „ProDJ“, dirbantis renginių aptarnavimo srityje, užsiimantis įrangos, skirtos renginių garsui ir apšvietimui nuoma, dalyvavo Klaipėdos rūmų, kartu su Enterprise Europe Network partneriais iš Ispanijos organizuotoje verslo misijoje į Barseloną. UAB „ProDJ“ įmonės atstovui apsilankius tarptautinėje technologijų parodoje „ISE“, bendrovė netrukus rado naujus bendradarbiavimo partnerius iš Portugalijos.

Verslo ateitis neatsiejama nuo tvarumo, todėl įmonės turėtų aktyviai įsitraukti į įvairias iniciatyvas, kad užsitikrintų ilgalaikę sėkmę.

STAGE paskelbė naują finansavimo galimybę pramonės mažosioms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), norinčioms paspartinti savo žaliosios transformacijos kelionę ir pritraukti svarbių investicijų. Programa skirta paremti įmonių perėjimą prie tvarumo, skiriant nuo 5 000 iki 50 000 eurų vertės dotacijas dviem skirtingais finansavimo etapais. Paraiškas galima teikti iki 2024 m. gegužės 31 d. (23:59 val. CET).

Paramos gavėjai šias lėšas galės panaudoti:

  • Investicinio projekto plano rengimui.
  • Papildomoms paslaugoms, reikalingoms investiciniam planui parengti (pavyzdžiui, galimybių studijai, technologijų auditui, deramo patikrinimo analizei, prototipų kūrimui ir kt.)

 

Svarbu: Finansavimas turėtų būti panaudojamas STAGE tinkle registruotų tvarumo ir finansų patarėjų teikiamoms paslaugoms.

Kaip teikti paraiškas?

Įmonės pirmiausia turi užsiregistruoti STAGE platformoje ir atlikti pirmąjį žingsnį – pradinį įsivertinimą, kuriuo analizuojami organizacijos veiklos rezultatai įvairiais ESG aspektais, taip pat jos inovacijų lygis. Atlikus šį žingsnį, įmonės galės susisiekti su tvarumo konsultantu ir pereiti prie paraiškos teikimo etapo, kuris taip pat atliekamas STAGE platformoje, vadovaujantis pateiktomis instrukcijomis.

Susipažinkite su pagrindiniais STAGE kelionės etapais čia: https://stage-ui-public.cdn.prismic.io/stage-ui-public/ZfRFmnYkiKrtlJR2_STAGE_ClientJourney_Step-by-stepGuide.pdf 

Daugiau informacijos apie STAGE programą taip pat galite rasti interneto svetainėje www.stagepartners.eu    

STAGE komanda taip pat siūlo paramą elektroniniu paštu, informacinius užsiėmimus, praktines rekomendacijas ir grįžtamąjį ryšį.

Iškilus papildomiems klausimams, kviečiame susisiekti su projektų vadove Vilma Vilutyte, el. paštas v.vilutyte@lic.lt 

Viena didžiausių Baltijos šalyse startuolių bendruomenių Tech-Park Kaunas kartu su mentoriais iš Lietuvos korporacijų bei investuotojais kviečia #medtech ir #digitech inovacijų kūrėjus ar turinčius stiprią idėją dalyvauti hakatone „Tech_Champ“ .

Data: balandžio 19-21 d.

Vieta: K. Baršausko g. 59, Kaunas, Santakos slėnis

Hakatonas yra išskirtinis tuo, kad pajėgas suvienijo Lietuvos startuolių ekosistemos ekspertai, JAV Silicio slėnio US MAC, Global Innovation DOJO antreprenerystės profesionalai.

Pokyčius palaiko ir iššūkius startuoliams teikia didžiosios technologijų kompanijos tokios kaip NFQ, Ignitis grupė, NANDO Europe, medicinos inovacijų iššūkius teikianti LSMU ligoninė, Nord Clinic, ir kiti.

Hakatone testuok sprendimus greitai – nuo idėjos iki prototipo per savaitgalį. 

Prisijunk ir pakviesk draugus!

Kviečiame programuotojus, verslininkus, mokslininkus, dizainerius, marketingistus, inžinierius ir visus kuriančius protus MedTech sričių naujovėms:

  • Longevity
  • Telemedicina
  • Sveikatos diagnostika
  • Reabilitacija ir slauga
  • Emocinė veikla

bei DigITtech:

  • Duomenų apdorojimas ir diegimas
  • Daiktų internetas
  • Kibernetinis saugumas
  • Logistika
  • Procesų automatizavimas ir skaitmenizacija
  • Audiovizualinės inovacijos
  • Socialinės inovacijos

REGISTRACIJA STARTUOLIAMS IR KŪRĖJAMS: https://forms.office.com/e/PyhJib561S

REGISTRACIJA EKSPERTAMS IR MENTORIAMS: https://forms.office.com/e/WjCSY9BYTi

1. The International Matchmaking Event INTARG 2024 – gamybos, inžinerijos, biotechnologijų, nanotechnologijų, inovacijų, IT technologijų, transporto ir logistikos bei kitoms su šiais sektoriais susijusioms įmonėms skirtas renginys.
Tipas: Virtualiai renginio platformoje.
             Fiziškai (Katovicai, Lenkija).
Data: gegužės 21 – 23 d.
Daugiau informacijos ir registracija: https://www.b2match.com/explore/intarg2024
Registracija iki gegužės 20 d.

2022 m. gegužę įvyko Enterprise Europe Network virtualus verslo kontaktų renginys „Textile Connect 2022“, kurio partneriai buvo ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose dirbantys Enterprise Europe Network atstovai. Tai jau trečią kartą vykstantis renginys, skirtas tekstilės ir mados sektoriaus įmonėms, ieškančioms partnerių. Renginyje dalyvavo ir sėkmingą verslo sutartį jam pasibaigus sudarė Klaipėdos regione veikianti įmonė UAB „Knitas“.

Enterprise Europe Network Lietuva kiekvieną savaitę gauna užsienio verslo pasiūlymus, kurie taip pat talpinami ir verslo bendradarbiavimo duomenų bazėje.

Verslo bendradarbiavimo duomenų bazė – tai nemokama priemonė, suteikianti galimybę susirasti užsienio verslo partnerių daugiau nei 60 šalių. Bazėje talpinama tūkstančiai verslo pasiūlymų, kurie yra reguliariai atnaujinami.

Šios savaitės pasiūlymai:

Įmonė iš Austrijos ieško stiklinių aliejaus buteliukų gamintojų (BRAT20240305003).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/producers-bottles-and-lids-pumpkin-seed-oil-needed

Įmonė iš Austrijos ieško rankų darbo antkaklių nuo erkių gamintojų (BRAT20240305004).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/austrian-pet-shop-looking-european-producers-handmade-tick-collars-order

Įmonė iš Kroatijos ieško sportinės aprangos gamintojų (BRHR20240305007).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/croatian-company-specializing-production-high-performance-sportswear

Įmonė iš Suomijos ieško laivų statybos partnerių (BRFI20240215001).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/finnish-shipyard-looking-new-subcontractors-and-suppliers

Įmonė iš Lenkijos ieško dengtos folijos gamintojų. Ieškomas produktas turi būti dengtas: polipropilenu, polietilenu ar poliesteriu (BRPL20240129010).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/polish-company-looking-manufacturer-coated-foils-manufacturer-should-offer

Įmonė iš Lenkijos ieško sūrių gamintojų / tiekėjų (BRPL20240305017).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/distributor-south-poland-looking-cheese-suppliers-europe-and-beyond

Įmonė iš Airijos ieško stiklinių indelių žvakėms gamintojų (BRIE20240229008).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/irish-manufacturer-hand-poured-scented-candles-wax-melts-room-diffusers-0

Įmonė iš Airijos ieško tvarių pakuočių gamintojų / tiekėjų (BRIE20240229009).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/irish-manufacturer-hand-poured-scented-candles-wax-melts-room-diffusers-1

Įmonė iš Latvijos ieško moliūgų sėklų gamintojų / tiekėjų (BRLV20240311002).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/supplier-biological-and-conventional-pumpkin-seeds-required

Įmonė iš Lenkijos ieško silikoninių kepimo kilimėlių gamintojų (BRPL20240306002).

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/polish-company-looking-manufacturer-silicone-release-papers-manufacturer

Jei turite papildomų klausimų, drąsiai galite kreiptis į EEN konsultantus:

  • Vilniaus, Alytaus, Utenos ir Panevėžio apskričių įmones prašome kreiptis į: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus (Kamila Lubytė, tel. +370 618 39095, el. paštu: kamila.lubyte@cci.lt)
  • Kauno, Marijampolės ir Šiaulių apskričių įmones įmones prašome kreiptis į: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmus (Irma Taparauskienė, tel. +370 602 92901, el. paštu: irma.taparauskiene@chamber.lt)
  • Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių įmones prašome kreiptis į: Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus (Viktorija Voroneckaitė, 846 390860, el. paštu: een@kcci.lt )
  • Dėl technologinio ir MTEPI bendradarbiavimo pasiūlymų bei jų skelbimo, prašome kreiptis į: Lietuvos inovacijų centrą (Deividas Zubrickis, +370 608 67353, el.paštu: d.zubrickis@lic.lt)

UAB „Indeform“ – specializuotus IT sprendimus teikianti programinės įrangos kūrimo įmonė, nuolat siekianti inovatyvumo ir turinti didelę patirtį taikant naujausias IT technologijas įvairiose pramonės ir verslo srityse. Įmonė siekia kurti sprendimus, kurie modernių technologijų, duomenų vizualizacijos ir analitikos pagalba padėtų pagerinti verslų veiklos efektyvumą, automatizuoti procesus ir optimizuoti inžinerinius sprendimus. UAB „Indeform“ teikiamos paslaugos apima: konsultavimą IT, skaitmenizavimo, specializuotų sprendimų klausimais; sistemų projektavimą, realizaciją, QA ir diegimą, palaikymą bei priežiūrą; R&D veiklą ir paslaugas (duomenų, procesų ir sistemų vizualizacijas, monitoringo ir valdymo sprendimus; dirbtinio intelekto metodų parinkimą ir taikymą įmonių duomenų analitikai ir sudėtingų procesų optimizavimui; inžinerinių simuliacijų ir CAD projektavimo sprendimų, kompiuterinės regos ir vaizdų analizės sprendimų, papildytos (AR) ir virtualios realybės (VR) sprendimų integraciją į įmonių veiklos procesus). Kurdama naujus produktus bei realizuodama inovatyvias ir nestandartines idėjas, įmonė plėtoja mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas.

Dar 2021-ųjų metų gruodį Enterprise Europe Network koordinatoriai Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centro ekspertai – UAB „Indeform“ rekomendavo Švedijos bendrovei „Innobrain“ kaip vieną iš pažangiausių įmonių, turinčią aukščiausias kompetencijas mokslinių tyrimų įgyvendinimo srityje. Tokiu būdu užsimezgė sėkminga dvišalė Švedijos–Lietuvos partnerystė. Bendradarbiaujant dviem įmonėms, 2022 metų kovo 24 d. buvo pateikta tarptautinė paraiška pagal programą Eurostars 3 – Call 2, o mažiau nei po pusmečio startavo projektas „Debesų technologijomis pagrįsta smegenų–kompiuterio sąsajų valdymo platforma, skirta transporto saugumo didinimui”. Iniciatyva buvo siekiama sukurti realaus laiko, debesų technologijų pagrindu veikiančią smegenų ir kompiuterių sąsajos platformą, pagrįstą neuromokslų ir dirbtinio intelekto analitinėmis galimybėmis, kuri įgalintų sekti, analizuoti ir įvertinti vairuotojų, lakūnų ir kitų transporto operatorių veiklos ir kognityvinės elgsenos efektyvumą jų darbo metu.

„Žmogaus kognityvinės elgsenos pažinimo tyrimai naudojant smegenų signalus yra gerai žinoma neurologijos sritis. Tačiau šie žmogaus elgsenos stebėjimo metodai visiškai priklauso nuo ekspertų, analizuojančių šiuos signalus. Analizės dažnai atliekamos rankiniu būdu ir priklauso nuo pačių neurologų profesionalumo ir patirties”, – pasakoja UAB „Indeform“ direktorius Algirdas Noreika. „Innobrain“ ir „Indeform“ konsorciumas projekto metu apjungė neurologijos žinias ir dirbtinio intelekto analitines galimybes, siekiant automatizuoti smegenų signalų analizės procesus ir tokiu būdu efektyviau stebėti bei įvertinti žmonių elgsenos pažinimą.

2023-ųjų metų lapkričio 1 d. iniciatyva buvo sėkmingai įgyvendinta ir jos apimtyje sukurtas  „Smegenų–Kompiuterio sąsajos” pagrindu veikiantis produktas. Partneriai tiki, kad sukurto produkto dėka žmogaus elgsenos stebėjimas taps sklandesnis, atliekamas realiuoju laiku ir daug greitesnis negu šiandien naudojami metodai. Lyginant su kitais biometriniais metodais, skirtais stebėti žmogaus elgsenos atpažinimą ir įvertinimą, pvz., sekimą akimis, veido išraiškų atpažinimą, toks produktas suteiks gerokai išsamesnes įžvalgas. Be to, naudojant smegenų signalus kaip informacijos šaltinį, sukurti prognozavimo algoritmai leis drastiškai padidinti transporto operatorių, vairuotojų, pilotų elgsenos saugumą dėl jos nuspėjamojo pobūdžio.

Bendradarbiavimą užmezgusios Švedijos ir Lietuvos įmonės neapsiribojo vienu projektu ir partnerystę sėkmingai tęsia toliau. Pasitelkus dar vieną partnerį – „IDUN Technologies AG“ iš Šveicarijos, 2024 m. kovo 14 d. buvo pateikta dar viena tarptautinė paraiška pagal programą   Eurostars 3 – Call 6. Iniciatyvos pagrindu konsorciumo nariai sieks plėsti sukurtos smegenų ir kompiuterių sąsajos platformos galimybes, integruodami naujus inovatyvius smegenų analizės įrenginius, kurie padės pasiekti dar didesnį platformos efektyvumą.

UAB „Indeform“ Enterprise Europe Network paslaugomis naudojasi nuo 2017 metų ir tai yra jau trečiasis tarptautinis mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektas, kuriame įmonė sėkmingai integruoja savo sukauptas žinias ir kompetencijas.

UAB „Indeform“ savo veiklą pradėjo 2013 metais. „Pažintis su Enterprise Europe Network buvo vienas iš geriausių nutikimų dar tuo metu buvusiai jaunai įmonei, kuris atvedė ją į tarptautinį pripažinimą, įgyvendinant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas”, – teigia A. Noreika.

 

 

Kovo 3 – 10 d. įvyko Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo misija į Niujorką (Jungtinės Amerikos Valstijos), kurioje dalyvavo 6 įmonių atstovai. Pagrindinis verslo kelionės tikslas – dalyvauti trečiajame Šiaurės Amerikos – Lietuvos verslo forume „NALBF“ ir jo renginiuose.

Verslo misijos metu įmonių atstovai lankėsi Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate, kur vyko praktiniai seminarai apie JAV rinkos ypatumus. Renginio dalyviai sužinojo naudingos informacijos apie JAV teisinę bazę, mokesčių ir muitų reikalavimus, įėjimo į JAV rinką sąlygas ir strategijas, pateiktas remiantis jau šioje rinkoje veikiančių lietuviškų įmonių patirtimi. Dalyviai turėjo galimybę susitikti su JAV verslo įmonėmis bei kitais JAV rinkos dalyviais. Forumo išvakarėse įmonių atstovai dalyvavo verslo kontaktų renginyje.

Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumas prasidėjo neformaliais verslo kontaktų pusryčiais, kurių metu verslo misijos dalyviai susitiko su potencialiais JAV partneriais. Forumo metu vyko diskusijos, skirtos Lietuvos ir JAV verslo ryšiams svarbiausiose srityse stiprinti. Renginio dalyviai dalyvavo praktinėse sesijose.

Verslo kelionės metu misijos dalyviai lankėsi ir Europos – Amerikos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, kur susitiko su Enterprise Europe Network partnerėmis Niujorke. Vizito metu kiekviena įmonė pristatė savo veiklos sritį, siūlomas prekes ar paslaugas bei atskleidė savo lūkesčius verslo plėtrai Jungtinėse Amerikos Valstijose. Partnerės individualiai konsultavo Lietuvos įmones, pasidalino patarimais bei įžvalgomis.

Verslo misijos dalyviai pabrėžė, jog naudingiausia kelionės dalis – individualūs susitikimai ir bendravimas, pasikeitimas kontaktais su renginio dalyviais, su kuriais tikimasi ateityje pradėti bendradarbiauti.

Kovo 13 d., Vilniaus PPAR veikiantis Enterprise Europe Network kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Korėjos Respublikoje, Europos Filipinų prekybos rūmais bei Filipinų Šiaurės šalių prekybos rūmais suorganizavo vebinarą, kuriame buvo diskutuota apie verslo galimybes Filipinuose su įmonių atstovais jau plėtojančiais veiklą ar besidominčiais galimybėmis šioje rinkoje. Renginio dalyvius pasveikino Almantas Danilevičius, Rūmų generalinis direktorius, pažymėjęs, kad renginys apie Filipinus organizuojamas pirmąkart.

Pagrindinė Filipinų ekonomikos šaka – žemės ūkis, taip pat šalis verčiasi pramone, gamtiniais ištekliais, perlaidomis iš užsienyje dirbančių tautiečių, o pastaruoju metu sparčiai kyla pajamos iš turizmo. Filipinai taip pat yra vienas užsakomųjų paslaugų („outsourcing“) centrų. Šalis orientuota į augančią vartotojų perkamąją galią, IT sprendimų diegimą ir žemės ūkio modernizavimą. Vebinare akcentuota, kad filipiniečius domintų Lietuvos pieno ir mėsos produktų gamintojai,  ypač aktualu paukštininkystės pašarai ir papildai bei trąšos žemės ūkiui,  informacinės technologijos  bei  išvykstamasis turizmas.

Nuoširdi padėka LR ambasadoriui Pietų Korėjoje Ričardui Šlepavičiui už šią puikią iniciatyvą pristatyti mažai žinomą Filipinų rinką Lietuvos verslininkams. „Džiaugiamės sulaukę gan didelio susidomėjimo iš Lietuvos verslo pusės. O matant verslo plėtros ir eksporto potencialią, tikimės ateityje organizuoti Lietuvos verslo misiją Filipinuose“, – sakė Audronė Masandukaitė, Vilniaus PPAR Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė.

Renginio metu buvo pristatyta Filipinų rinkos apžvalga bei verslo sąlygos, pasidalinta praktine patirtimi dirbant Filipinuose, atsakyta į Lietuvos įmonių konkrečius klausimus.

Nuoširdžiai dėkojame vebinaro pranešėjams, European Chamber of Commerce of the Philippines (ECCP) vykdančiajam direktoriui – Florian Gottein, Nordic Chamber of Commerce of the Philippines (NordCham) vykdančiajam direktoriui – Jesper Svenningsen, Filipinų verslininkui Fernando Pena bei įmonės Panglao Bamboo Oasis įkūrėjui ir valdybos nariui Ryčiui Stanevičiui už informatyvius pranešimus, pasidalintas įžvalgas apie verslo galimybes ir verslo vystymo ypatumus bei praktinę patirtį Filipinuose.

Su pranešimais galite susipažinti čia:

 

Daugiau informacijos apie verslą Filipinuose, rasite nuorodose:

ECCP Publications (eccp.com)

Doing Business in the Philippines Guidebook https://www.eccp.com/services

NordCham naujienlaiškis https://nordcham.com.ph/newsletter

Susidomėjusius verslo galimybėmis Filipinuose kviečiame kreiptis į Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus. O daugiau apie Enterprise Europe Network Lietuva tinklo veiklas kviečiame susipažinti šiame video https://youtu.be/Vcq0Dm631Uc.